Desirial to pierwsza na świecie gama produktów na bazie kwasu hialuronowego (opatentowana formuła IPN-like) i antyoksydantu (mannitol) dedykowana zdrowiu intymnemu kobiety. Otwiera nowe możliwości leczenia dolegliwości okresu menopauzy, wieku okołomenopauzalnego i rozrodczego kobiety wynikające z suchości sromu i przedsionka pochwy oraz odbudowy utraconej objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego.

Desirial to zarówno poprawa funkcjonalności kobiety (uprawianie sportów, noszenie obcisłych ubrań, sex) jak i estetyki strefy intymnej, a co za tym idzie poprawa jakości życia. Desirial w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą (HTZ) i emolientami może stać się standardem w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą. Wstrzyknięcie usieciowanego kwasu hialuronowego DESIRIAL® w skórę właściwą wargi sromowej pozwala poprawić poziom jej nawilżenia, skutkuje stymulacją biologiczną i pobudza aktywność fibroblastów, umożliwiając utrzymanie właściwego funkcjonowania tkanek żeńskich narządów płciowych. DESIRIAL to wysokiej jakości rozwiązanie, które zapewnia długotrwały efekt w postaci złagodzenia objawów i zniesienia zmian anatomicznych w obrębie pochwy i sromu. Wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej jędrność i elastyczność.

Czy wiesz, że:

 • 25% kobiet z problemem suchości pochwy i sromu szuka pomocy u lekarza
 • 16% kobiet zapytanych przez lekarza, przyznaje się do problemu
 • 58% ma dolegliwości z powodu suchości pochwy i sromu
 • 43% skarży się na nieudane życie seksualne spowodowane suchością pochwy i sromu
 • 26% unika kontaktów seksualnych z powodu dolegliwości ze strony pochwy
 • 83% kobiet w okresie menopauzy nie rozmawia o swoich problemach intymnych
 • 59% ukrywa swoje dolegliwości przed partnerem
 • 71% wcale nie leczy objawów

Suchość pochwy

Uważa się, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet w każdym wieku jako dolegliwość o podłożu jatrogennym (np. w następstwie przyjmowania izotretynoiny, trójpierścieniowych leków antydepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych itp.) lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku niestosowania hormonalnej terapii zastępczej.
Podczas menopauzy następuje spadek produkcji estrogenu, co prowadzi do obniżenia aktywności fibroblastów i skutkuje postępującym zanikiem skóry właściwej oraz spłaszczeniem granicy skórno-naskórkowej:

 • Błona śluzowa pochwy staje się sucha (unaczynienie tkanki łącznej ulega zmniejszeniu, tkanka jest słabiej nawilżona i cieńsza), podobnie jak skóra całego ciała. Spadek ilości substancji odżywczych dostarczanych do komórek gruczołowych powoduje ich stopniowe zanikanie i zaburzenia ich funkcjonowania.
 • Skóra traci elastyczność. Włókna kolagenu i elastyny ulegają zwyrodnieniu, a ich ilość zmniejsza się; następuje spadek aktywności fibroblastów, wzrasta produkcja kolagenu typu III, natomiast produkcja kolagenu typu I maleje.
 • Prowadzi to do wystąpienia takich objawów jak suchość, utrata elastyczności, zwiotczenie i zwiększona wrażliwość skóry. Spadek stężenia estrogenu (związany z menopauzą) powoduje stopniowy zanik warg sromowych większych, któremu towarzyszy suchość sromu.

Suplement nawilżający DESIRIAL, który został stworzony specjalnie z myślą o zdrowiu intymnym kobiet, stwarza nowe możliwości leczenia ginekologicznego i estetycznego.

Dodatkowe informacje:

 • Przebieg zabiegu
 • Przeciwwskazania
Przed zabiegiem należy ogolić okolice intymne. Lekarz dezynfekuje i znieczula okolicę zabiegową. Za pomocą kaniuli wstrzykiwany jest kwas hialuronowy w okolice warg sromowych. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekt jest natychmiastowy, utrzymuje się od 1 do 2 lat, po około 2 tyg. Desirial zwiększa jeszcze swoją objętość o około 20-30 %.

 • ciąża,
 • ogniska infekcji w okolicy poddawanej zabiegowi